حسابداری و رایانش ابری: آنچه باید بدانید

حسابداری و رایانش ابری: آنچه باید بدانید

بسیاری از شرکت ها و مؤسسات حسابداری بر روی استانداردهای جدید در تشخیص درآمد و حسابداری از اجاره نامه ، هزینه های تسویه حساب و ضرر اعتباری تمرکز کرده اند. اما یکی دیگر از استاندارد های جدید FASB – درمورد هزینه های محاسبات ابری مرتبط با ترتیب سرویس – برای اشخاص مشاغل عمومی در سالهای مالی که از تاریخ 15 دسامبر سال 2019 یا بعد از آن شروع می شود ، مؤثر واقع شد و برای همه نهادهای دیگر برای دوره های گزارش دهی که از بعد از ماه دسامبر شروع می شود ، عملی می شود.

به روزرسانی استانداردهای حسابداری شماره 2018-15 ،  نامشهود – سرقفلی و سایر – نرم افزارهای داخلی (Subtopic 350-40): حسابداری مشتری برای هزینه های پیاده سازی متحمل شده در یک سرویس تنظیم رایانه Cloud که یک قرارداد خدمات است، در آگوست 2018 صادر شده است، به منظور کاهش پیچیدگی در حسابداری هزینه های اجرای یک سرویس محاسبات ابری طراحی شده است. 

در حال حاضر استاندارد الزامات مربوط به سرمایه گذاری در هزینه های اجرای تحمیل شده در یک میزبانی که یک قرارداد خدمات با الزامات سرمایه گذاری هزینه های اجرای تحمیل شده برای توسعه یا به دست آوردن یک نرم افزار داخلی است (و ترتیب میزبانی که شامل مجوز نرم افزاری داخلی است) هم ترازی می کند. این اصلاحات روی حسابداری از عنصر خدمات ترتیب میزبانی که یک قرارداد خدمات است تأثیر نمی گذارد.

Chris Chiriatti ، CPA ، مدیر عامل حسابرسی و اطمینان در Deloitte & Touche LLP گفت: “دو مدل سرمایه گذاری متفاوت وجود داشته است ، بسته به اینکه آیا شما یک قرارداد خدمات را خریداری می کنید یا اینکه می خواهید دارایی خریداری کنید.” “بنابراین ، در سال 2015 FASB راهنمایی هایی صادر كرد كه مشخص كرد خرید یك دارایی چیست و خرید خدمات چیست. با این حال ، راهنمایی در مورد نحوه حسابرسی برای اجرای قرارداد سرویس خدمات رایانش ابری پوشش داده نشده است. “

با پیشرفت زمان ، Chiriatti گفت ، بسیاری از شرکت ها فعالیت خود را به سمت ابر سوق میدهند.

  چرا باید سایت موسسه خود را با فناوری های جدید بروز کنیم؟

وی گفت: “این نتیجه، نتایج حسابداری برای خرید قرارداد خدمات در مقابل خرید دارایی به نظر می رسد بسیار متفاوت از ترازنامه و دیدگاه ارائه درآمد متفاوت باشد ، حتی اگر روش استفاده از این فناوری اساساً یکسان باشد.”

مواردی که باید در نظر گرفته شود

شرکتها باید با در نظر گرفتن برخی از موضوعات ارائه شده ، آماده اجرای استاندارد باشند.

شان تور ، CPA ، مدیر عامل ریسک و مشاوره مالی در Deloitte & Touche LLP گفت: “فکر می کنم بزرگترین چالش این است که یک عنصر خستگی در بازار وجود داشته باشد زیرا تغییرات حسابداری قابل توجهی رخ داده است.” وی گفت: “گرچه این استاندارد مانند بعضی دیگر گسترده نیست ، اما برخی از پیچیدگی ها در مورد قضاوت مدیریت است. برخی از این هزینه ها منوط به تأخیر خواهد بود ، در مواردی که ممکن است سایرین نباشند ، بنابراین شرکت ها باید قضاوت کنند که کدام هزینه ها برای معافیت واجد شرایط هستند و برای مثال کدام یک از این موارد نیست. “

Torr گفت: یکی دیگر از چالش های پیرامون کامل بودن. “شرکت ها به سرعت به سمت رایانش ابری حرکت می کنند. در بسیاری از مواقع، این اتفاق به صورت غیر متمرکز رخ ​​می دهد. یک عنصر وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که همه این قراردادها را ردیابی و ضبط می کنند و پیامدهای شرکت را کاملاً ارزیابی می کنند. 

آنها برای گرفتن هزینه هایی که باید به تعویق بیفتند و پس از آن در طول مدت قرارداد به P&L اختصاص داده شوند ، به راه حل نیاز دارند. من فکر می کنم بسیاری از شرکت ها فرآیندهای مشابهی را برای نرم افزارهای داخلی استفاده کرده اند تا بتوانند از این مسئله خنثی شوند ، اما برخی تفاوت های ظریف دیگری نیز وجود دارد که باید در رابطه با ترتیبات محاسبات ابری در نظر گرفته شود. “

چیراتی افزود: تمهیدات ترکیبی نیز توجه جدی شرکت ها را می طلبد. وی گفت برای شرکت ها مهم است که تفاوت در هزینه ها را به عنوان مصارف داخلی توصیف کنند و آنچه را که بخشی از آرایش خدمات در نظر گرفته می شود ، به ویژه که شرکت ها در حال توسعه و استقرار ترتیبات ترکیبی هستند.

  بهترین شهرهای آمریکا برای کار حسابداری

وی گفت: “از آنجا که این استاندارد به یک لنز جدید نیاز دارد تا هزینه های مرتبط با یک سرویس را بررسی کند ، سیاست های موجود ممکن است نیاز به اقتباس داشته باشد یا فرآیندهای جدیدی به کار گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که هزینه ها به درستی شناسایی و ضبط می شوند.”

Torr گفت: “به دلیل تعویق هزینه هایی که واجد شرایط هستند ، این استاندارد یک مزیت بالقوه برای استاندارد دارد.” “برخی از شاخص های اصلی عملکرد شرکت تأثیر خواهد گذاشت. این ممکن است برای بسیاری از شرکت ها قابل توجهی نباشد اما موردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. EBITDA و برخی معیارهای ترازنامه ، فقط برای نامگذاری یک زوج ، تحت تأثیر این تعویق قرار خواهند گرفت. “

مزیت دیگر: “این کار گزارشگری مالی را بهبود می بخشد ،” Chiriatti گفت. “استاندارد برخی از تنوع در عمل را از بین می برد و ترازنامه و صورت درآمد را در کل برای نرم افزارهای داخلی و یا قراردادهای خدماتی برای تنظیمات محاسبات ابری ترسیم می کند ، در حالی که واقعاً همان عملکرد اساسی است.”

مهارت های لازم در آینده

مهارت های لازم در آینده

طبق گفته Torr ، بسیاری از فعالیتهای مدیریت پروژه که برای اجرای سایر استانداردهای جدید انجام می شود ، در اینجا قابل استفاده هستند. ارتباطات ذینفعان یک نمونه است. همانطور که با اجرای استانداردهای حسابداری به رسمیت شناخته شده درآمد و اجاره نامه ، تشکیل تیم مدیریت چند منظوره پروژه ، نقشه برداری پیشرفت پروژه با اهداف و پاسخگویی و آموزش پرسنل برای رسیدگی به این انتقال مهم است. کنترل ها همچنین باید به درستی طراحی شوند و بطور مؤثر کار کنند.

Torr گفت: “من فکر می کنم داشتن نقشه راه پیرامون برنامه های آینده شرکت برای محاسبات ابری مهم است.” “درک تأثیر در معیارهای عملکرد کلیدی یا هرگونه تأثیر در میثاق های مالی شرکت بسیار مهم است ، همانطور که مدیریت تغییر راه حل ها برای جذب هزینه ها نیز وجود دارد. 

  5 تا از مهمترین گزارشهای حسابداری برای کسب و کارهای کوچک

بدیهی است که علاوه بر قضاوت مدیریتی ، تعداد کمی از تفاوتهای فنی نیز در اینجا دخیل است. بنابراین یک سیاست مشخص در مورد این موضوع داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که آن را به درستی با ذینفعان و به ویژه حسابرسان بررسی کرده است. “

چیراتی گفت: افراد درگیر در اجرای استاندارد باید درک کنند که چه داده ها و اطلاعاتی را برای استفاده مناسب از استاندارد لازم دارند.

چیراتی افزود: “بعضی از اینها ممکن است از منابع داخلی نشأت نگیرد.” “ممکن است نیاز به گفتگو با فروشندگان ابر یا ارائه دهندگان خدمات داشته باشید تا به نوع فعالیتهایی که انجام می دهند بینش بیشتری دهید زیرا برخی از هزینه ها همچنان که باید متحمل شوند باید هزینه شوند. مثال ها هزینه هایی برای آموزش یا موارد مرتبط با انتقال داده ها به سیستم عامل جدید است. اما هزینه های نوع توسعه برنامه به تعویق می افتد. “

نقش استراتژیک CFO

Torr گفت: “من فکر می کنم این یک نمونه خوب دیگر برای حسابداری برای نزدیک شدن به تجارت است.” وی ادامه داد: “در حال تغییر بسیاری از چشم انداز فناوری اطلاعات است که پیامدهای آن برای کنترل کارها در جریان است. همکاری نزدیک بین CFO ، کنترل کننده و IT نتایج استراتژیک بیشتری به همراه خواهد داشت. لازم است که حداقل به عنوان یک مشاوره و مشاوره آینده نگر به مشاغل ارائه شود زیرا در این نوع برنامه ها حرکت می کند. “

پذیرش زود هنگام مجاز است، از جمله پذیرش در هر دوره موقت. به گفته Chiriatti ، “این استاندارد برای اتخاذ زودهنگام مناسب است ، به خصوص اگر یک شرکت خصوصی نگران قطع ارتباط بین خدمات و خرید مجوز نرم افزار داخلی باشد زیرا این امر نتیجه آن چیزی است که برخی معتقدند ترازنامه بهتر و صورت درآمد است. ارائه.”

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پاسخی بگذارید

بستن منو