اعتماد به نفس در حرفه حسابرسی به دنبال است

اعتماد به نفس در حرفه حسابرسی به دنبال است
اعتماد به نفس در حرفه حسابرسی به دنبال است

براساس گزارش رقابت جهانی جهانی مجمع اقتصادی جهانی ، پیشرفت اندکی در درک حاکمیت سهامداران و قدرت حسابرسی و استانداردهای حسابداری وجود دارد.

این را می توان به عوامل مختلفی نسبت داد.

قدرت استانداردهای حسابرسی و حسابداری ، نمره خود را از 64.6 به 67.5 و رتبه بندی آفریقای جنوبی شش امتیاز را از 55 در سال 2018 به 49 از 141 کشور مورد بررسی ، بهبود بخشید. حاکمیت سهامداران نیز از یک نمره از 60 به 67 بهبود یافته و کشور در حال حاضر در رتبه 37 قرار دارد ، از 56 در سال 2018.

“سقوط برخی از شرکت های مطرح باعث عدم نظارت و نظارت بر زنجیره گزارشگری مالی گسترده تر شد و بر اهمیت تأکید کرد. از مشارکت افراد متهم به دولت برای جلوگیری از خرابی در مشاغل از طریق کنترل های مناسب و مؤثر. اگرچه ممکن است ما شاهد سقوط مشاغل پرمحتوا باشیم ، با این وجود امید وجود دارد که ما در جهت درست حرکت کنیم.

تحولات مثبت

وی گفت: “مکالمات عمومی در سال گذشته ، توجه گسترده تر حرفه حسابداری را به الگوی تضمین ترکیبی ، لزوم تنظیم جامع زنجیره گزارشگری مالی و اهمیت آموزش سرمایه گذاران در نقش هر عملکرد در روند گزارشگری مالی ، مورد استفاده مجدد قرار داده است. بنابراین سرمایه گذاران با آگاهی بیشتر و علاقه بیشتری به فرایندهای حاکمیت ، که یک تحول مثبت است ، هستند.

برنارد آگلهاس ، مدیر عامل شرکت گفت: “ما همچنین شاهد ابتکار عمل و همکاری از این حرفه هستیم که توجه سهامداران و کمیته های حسابرسی را بر نگرانی های مربوط به استقلال حسابرسان خارجی و کیفیت ممیزی و همچنین اقدامات مربوط به تقویت زنجیره گزارشگری مالی متمرکز می کند.” هیئت تنظیم مستقل حسابرسان (IRBA).

  به دنبال عقل در دنیای وارونه هستید

IRBA با تأکید بر اینکه حسابرس خارجی به عنوان آخرین خط دفاعی ، در پایان فرایندی قرار می گیرد که نقش های مختلفی در آن بازی می شود ، آغاز می شود و هرکدام مسئولیت اجرای کنترل ها و اقدامات مربوط به جلوگیری از کلاهبرداری ، فساد و … را دارند. تخلف. گفته می شود ، نیاز به حسابرس نیز وجود دارد که میزان کار روی حسابرسی را افزایش دهد زیرا این امر به شناسایی کلاهبرداری مربوط می شود.

در طول سال ، پیش نویس قرار گرفتن در معرض استانداردهای جدید در مورد کیفیت حسابرسی صادر شده است. این استانداردهای جدید ، پس از اتخاذ ، به حوزه های کلیدی مانند کیفیت در یک شرکت حسابرسی و سطح تعامل از جمله الزامات شرکت و تیم های تعامل پاسخ می دهند تا با اقدامات مناسب برای رفع هرگونه ریسک کیفیت شناسایی شده و همچنین تعریف الزامات جدید برای تعیین و صلاحیت داوران کیفیت مشغول ، سطح عملکرد بررسی کیفیت مشارکت و مستندات روند بررسی.

ابتکارات دیگر

IRBA در ابتکارات دیگر برای بازگرداندن اعتماد به نفس در حسابرسی ، فراخوانی را برای مؤسسات حسابرسی برای تهیه گزارش شفافیت برای کمک به ، از جمله کمیته های حسابرسی ، ارائه داد. برخی از موسسات حسابرسی گزارش شفافیت شرکت حسابرسی را منتشر کرده اند که بینش در مورد سیستم های مدیریت کیفیت ، ساختارهای بنگاه و نتایج بازرسی را ارائه می دهد. روند گزارش شفافیت فعلی داوطلبانه است و پیش بینی می شود گزارش های شفافیت اجباری برای برخی بنگاه ها در آینده تنظیم شود.

برای کمک به کمیته ها در نظر گرفتن کیفیت حسابرسی در حین تصمیم گیری در انتصاب و انتصاب آنها ، IRBA مجموعه ای از شاخص های کیفیت حسابرسی (AQI) را مشخص کرده است. اینها مجموعه ای از اقدامات قابل مقایسه با استقلال ، بررسی ، بار کاری و آموزش است که از مقایسه بین بنگاه ها پشتیبانی می کند و ممکن است در معیار کمک کند. ضریب هوشی AQI از شرکتها در دسترس است و همچنین توسط شرکتها به IRBA ارسال شده است تا درک نظارتی خود را از خطرات کیفی که شرکتها با آن روبرو هستند ، تقویت کرده و در قالب یک بازخورد بازخورد را به بازار بازگرداند.

  ادغام دو موسسه ای سی لرد و بی دی او

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پاسخی بگذارید

بستن منو