جریمه 6 و نیم میلیون پوندی دیلویت به دلیل حسابرسی ضعیف گروه سرکو

جریمه 6 و نیم میلیون پوندی دیلویت به دلیل حسابرسی ضعیف گروه سرکو
جریمه 6 و نیم میلیون پوندی دیلویت به دلیل حسابرسی ضعیف گروه سرکو

شورای گزارشگری مالی بریتانیا موسسه ی دیلویت و هلن جورج شریک وقت موسسه را در جریان حسابرسی یکی از واحدهای تابعه ی گروه سرکو که مربوط به سال 2011 و 2012 است، به شدت مجازات کرد.

شرکت تابعه ی سرکو متهم است در قرار دادهای خود با وزارت دادگستری برای ارائه ی برچسب های الکترونیک، سود خود را بیش تر از واقع گزارش کرده است. شورای گزارشگری مالی بریتانیا موسسه ی حسابرسی دیلویت را به دلیل حسابرسی ضعیف این شرکت، به شدت جریمه کرده است.

جریمه ی دیلویت 6,5 میلیون پوند و جریمه ی هلن جورج شریک وقت موسسه 150 هزار پوند اعلام شده بود که پس از انجام مذاکرات و قبول اتهامات باید به ترتیب 4,2 میلیون پوند و 97500 پوند تقلیل یافت.

همچنین دیلویت باید 30 هزار پوند برای هزینه های تحقیق و بازرسی پرداخت نماید و تمام کارکنان حسابرسی آن موظف هستند تا در برنامه ی آموزشی ویژه ای که طراحی شده است، شرکت نمایند.

اعتراف دیلویت به کم کاری در انجام حسابرسی

سخنگوی موسسه ی دیلویت در بیانیه ای اعلام کرد، این موسسه ضعف کار حسابرسی خود در جریان رسیدگی به حساب های شرکت تابعه ی سرکو در سال 2011 و 2012 را می پذیرد و آن چه توسط این موسسه انجام شده است از استانداردهای حرفه ای مورد انتظار دیلویت پایین تر بوده است.

وی از برنامه ی بهبود مستمر دیلویت برای افزایش کیفیت حسابرسی ها خبر داد که تا اکنون به طور قابل توجهی تکامل یافته است. این موسسه همچنین خود را متعهد کرده است تا از ضعف هایی که در این حسابرسی وجود داشته است، درس گرفته و بر آن تمرکز نماید.

  برنامه شتاب دهنده راه اندازی جهانی حرفه حسابداری متقاضیان جدید را به دنبال دارد

گفتنی است، شورای گزارشگری مالی اعلام کرده است تا اطلاع ثانوی قصد ندارد جزئیات مذاکرات و توافق های خود با موسسه ی دیلویت بر سر جریان این پرونده را منتشر نمیاد.

این در حالی است که موسسات بزرگ حسابرسی جهان همچون پرایس واترهاوس کوپرز و کی پی ام جی در سال جاری با جریمه های سنگینی از سوی نهاد ناظر بازار حسابرسی بریتانیا مواجه شده اند. از سوی دیگر، پرونده ی شرکت تابعه سرکو اکنون در دادگاه در حال رسیدگی است و اتهام این شرکت دستکاری و ارائه ی اسناد کاملا ساختگی است. انتظار می رود مجازات این شرکت حداکثر تا 18 دسامبر 2019 اعلام شود.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پاسخی بگذارید

بستن منو