چگونه حسابداران رسمی و حسابرسان در آینده مرتبط خواهند بود؟

چگونه حسابداران رسمی و حسابرسان در آینده مرتبط خواهند بود؟

چگونه حسابداران رسمی و حسابرسان در آینده مرتبط خواهند بود؟ جواب این سوال ساده است، قضاوت، اما این روند بسیار پیچیده است و به سرعت در حال تغییر است. خبر خوب این است که این حرفه در طول 50 سال گذشته دائماً به روز شده است، اما چالش امروز سرعت فناوری است که باعث اختلال در همه‌ی حرفه‌ها میشود، نه فقط حسابداری.

شما نمیتوانید یک مجله‌ی تخصی بخوانید و یا در کنفرانس شرکت کنید که به مداخله‌ی رباتیک، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین اشاره نکرده باشد.

شما نمیتوانید یک مجله‌ی تخصی بخوانید و یا در کنفرانس شرکت کنید که به مداخله‌ی رباتیک، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین اشاره نکرده باشد.

این فناوری‌ها تاثیرات زیادی به همراه خواهند داشت، پس باید یک رویکرد آرام اما دارای فوریت را در نظر بگیریم تا مرتبط باقی بمانیم و گزاره‌ی ارزش خود را افزایش دهیم. ادراک، بینش و دوراندیشی نقش مهمی در همه‌ی فناوری‌ها دارد.

واقعیت دیگری که باید در نظر بگیریم این است که تمام نوآوری‌ها از یک جای نامناسب شروع میشوند. رباتیک، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در حال حاضر از سطح معامله، مداخله در خدمات حسابداری را آغاز میکنند و قدم به قدم ارزش را به سمت انطباق و مشاوره پیش میبرند. حسابداران رسمی همیشه به سمت انطباق و مشاوره پیش میبرند.

در اختیار داشتن اطلاعات توسط حسابداران رسمی

حسابداران رسمی همیشه به داده‌های ارزشمند دسترسی داشته اند، اما تمرکز کار آن‌ها به جای ارزش پیش بینی، روی دقت و رعایت بوده است. پیش بینی اطلاعات در اختیار شما را میگیرید.، (معمولاً به عنوان داده نامیده میشود) و از آن برای تولید اطلاعاتی که ندارید استفاده میکنید.

  اتوماسیون - فرصت یا انقراض برای متخصصان امور مالی؟

در صورت داشتن داده‌های دقیق و به روز، ماشین‌ها در پیش بینی عالی عمل میکنند. هدف از یادگیری ماشین اثر بخشی عملیاتی و انجام جست و جوی واقعی برای راه حلی است که به حداقل رساندن خطاها تمایل داشته باشد. به طور کلی هدف نهایی پیش بینی، پر کردن جای خالی اطلاعات از دست رفته است. امروزه فناوری‌ها به جای تکیه بر نمونه گیری آماری، برای بررسی کل جمعیت در دسترس آماده هستند. بخشی از چالش مدیریت داده‌ها از سطح معاملات (اغلب در سیستم‌های مشتری) تا سطح انطباق، این است که شرکت‌ها از سیستم‌های گردش کار مختلف استفاده میکنند.

اما حسابرسی امروزه، برای انتقال و تجزیه و تحلیل معاملات به اتصال داده یا میان افزار نیاز دارد. نکته‌ی مهم این است که بسیاری از فرآیندهای قدیمی دیگر هیچ ارزشی در گردش کار و بهبود کیفیت حسابرسی ندارند. این حرفه در گذشته با ظهور صفحه گسترده و مکانیزه شدن کاربرگ‌ها، با چالش‌های مشابهی روبرو بوده است، اما چالش امروز بسیار بیش تر است زیرا فناوری‌های جدید به دلیل دسترسی و کیفیت داده‌ها، سریع تر، بهتر و ارزان تر هستند.

در ابتدا اشاره شد که حسابداران رسمی با قضاوت خود میتوانند مرتبط باشند و مهارت‌های آن‌ها وقتی با هوش مصنوعی، رباتیک و یادگیری ماشین ترکیب شوند، افزایش می‌یابد. بسیاری از اعضای حرفه از ابزارهای موجود و اهرم فناوری برای خودکارسازی فرآیندها و ایجاد ارزش اضافی برای مشتریان خود استفاده کرده‌اند.

پیش بینی اطلاعات توسط ماشین

پیش بینی اطلاعات توسط ماشین

این ارزش به جای خدمات انطباق، بیش تر در ارائه‌ی خدمات مشاوره ایجاد میشود. در کتاب ماشین‌های پیش بینی، اشاره شده است که ماشین‌ها در پیش بینی عالی هستند در حالی که انسان‌ها ضعیف هستند. اکثر انسان‌ها حتی در آمار و ارزیابی احتمالات، ضعیف هستند.

  CFO ها باید مبانی فن آوری صحیح را ایجاد کنند

انسان‌ها معمولاً در پیش بینی با داده‌های محدود بسیار خوب عمل می‌کنند، اما ماشین‌های پیش بینی کامل نیستند و نیاز به مداخله‌ی انسان دارند. برای مرتبط باقی ماندن، متخصصان حرفه باید با طرز تفکر یادگیری دائمی و کار گروهی، فعالیت کنند. در مورد رباتیک و یادگیری ماشین در حسابداری مطالب زیادی نوشته شده است و اغلب نویسندگان احساس میکنند این فناوری به دلیل این واقعیت که ماشین نیاز به مداخله‌ی انسانی دارد، در حال شکست است. این موضوع در حالی است که مداخله‌ی انسای فقط بخشی از فرآیند تقسیم کار بین ماشین و فرد حرفه‌ای است.

یکی بر ریاضیات و دیگری بر فرآیندهای ذهنی متمرکز است. با مداخله‌ی فناوری در ارائه‌ی خدمات، شرکای موسسات حسابرسی با چالش‌های زیادی برای کسب درآمد، موفقیت و آماده ماندن برای آینده، روبرو هستند.

پس رهبران امروز باید سواد دیجیتال داشته باشند و فناوری را به گونه‌ای درک کنند که بتوانند چشم انداز آتی کسب و کار خود را ایجاد کند. در مورد ابزارهای جدید باید کاوش و یادگیری وجود داشته باشد.

این سفری است که از قبل آغاز شده است و مقابله با آنهایی که دارای ذهنیت، آزمایش و دستیابی به مجموعه مهارت های جدید هستند، دشوار خواهد. اجازه ندهید که موفقیت در فرآیند سنتی بر سر راه تغییر قرار بگیرد.

محدودیت‌ها و ذهنیت‌های مفهومی را که موسسه‌ی شما را عقب می‌اندازد، به چالش بکشید. بر موقعیت‌هایی که مشتریان در آن‌ها کمبود دارند، تمرکز کنید. فکر کنید – برنامه ریزی کنید – رشد کنید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پاسخی بگذارید

بستن منو