حسابرسی داخلی: روندها و چالش ها

حسابرسی داخلی: روندها و چالش ها

حسابرسان داخلی وظیفه دارند که عینیت را به عملکردهای تضمینی که در یک شرکت انجام می دهند ، برسانند. آنها همچنین به طور فزاینده ای برای ارائه طیف گسترده ای از خدمات مشاوره ای خواسته می شوند ، از مدیریت ریسک گرفته تا افزایش عملکرد شرکت. 

در گفتگوی اخیر با  روزنامه CPA ، مارك مارتینلی ، مدیر ارشد حسابرسی Synchrony ، در مورد موضوعاتی كه در حال حاضر با حسابرسان داخلی روبرو هستیم ، بحث كرد. او توضیح می دهد که چگونه عملکرد حسابرسی داخلی با گذشت زمان تغییر کرده است و همچنین چگونگی افزایش این نمودار را توضیح میدهد. مارتینلی همچنین ممیزی داخلی را به عنوان فرصتی بی نظیر برای CPA و زمینه ای که دارای رقابت شدید برای افراد با استعداد است ، توصیف می کند.

تکامل حسابرسی داخلی

مجله CPA:

در سالهای اخیر حرفه حسابرسی داخلی و کار شما چگونه تغییر کرده است؟

مارک مارتینلی:

اگر امروز به حسابرسی داخلی و در دهه 1980 نگاه کنید ، غیر قابل تشخیص است. ممیزی داخلی بر خلاف حرفه ای ، بخش دیگری بود که در آن کار کردید. آنچه اتفاق افتاده است این است که حسابرسی داخلی خود به حرفه ای تبدیل شده است. ما از مهارت بالایی برخوردار بوده ایم و دانش عمیق تری را به مدیریت ارائه می دهیم.

انتظار بالاتری وجود دارد که شرکتها کار درستی انجام دهند. کار درست فقط آنچه که قانون میگوید نیست؛ چیزی که عادلانه است این است که ما از بسیاری جهات ، فقط به آیین نامه ها ممیزی بسنده نکنیم ، بلکه به انتظاراتی که جامعه دارد نیز پاسخ می دهیم.

CPAJ:

بسیاری از حسابرسان داخلی باید زمان خود را بین انطباق مقررات و کارایی و اثربخشی عملیات تقسیم کنند. چگونه تمرکز خود را متعادل می کنید؟

مارتینلی:

جالب اینکه آنچه اتفاق افتاده این است که ما ممیزی های یکپارچه تری انجام می دهیم. وقتی در مورد حسابرسی های یکپارچه صحبت می کنیم ، منظور ما ترکیبی از انطباق مقررات و انطباق عملیاتی است. واقعیت این است که مقررات به خودی خود به راحتی قابل رعایت هستند. آنچه سخت تر است این است که بتوانیم انتظاراتی را که رسانه ها و دولت ها دارند ، برطرف کنیم.

حسابرسان خارجی روی کنترل مالی تمرکز می کنند. این نان و کره آنهاست. ممیزی داخلی به صورت انتخابی به کنترلهای مالی نگاه خواهد کرد ، اما ما مدت زمان کمی را صرف بررسی آنچه که ما انطباق عملیاتی و کنترل های نظارتی می نامیم نیز هست.

اکنون بیشتر به کنترل های مالی می پردازیم ، هرچند که لزوماً در سطح یک نهاد نیست. من فکر می کنم در یک سطح محصول افزایش آنچه در نگاه می کنیم وجود دارد. باز هم ، سطح نظارت بر عملیات ، اعداد و سودآوری افزایش یافته است.

  ورشکستگی دلیل بر نقض قانون نیست

حسابرس و شغل حسابرسی

CPAJ:

حسابرسان داخلی چگونه می توانند برای تغییر محیط حسابرسی داخلی آماده شوند؟

مارتینلی:

شرکت ها به روش های مختلف تغییر و تحول می یابند. آنها ممکن است یک تیم مدیریت جدید یا یک شرکت متفاوت را بدست آورند. روشی که امروز یک شرکت حسابداری انجام میدهد باید مداوم تغییر کند. یکی از چالش های ما در ممیزی داخلی ، و من فکر می کنم یکی از مواردی که ممیزی داخلی را جالب می کند ، توانایی انطباق با آن تغییر است

ما همچنین باید آنچه را که من آن را یادگیری مادام العمر می نامم ، از نظر پشتیبانی از جلسات آموزشی خارج از شرکت و داخل شرکت خود ، معرفی کنیم. و دوباره مطمئن شوید که ما مهارتهایی را که آن افراد از آنها کسب کرده اند ، حفظ می کنیم. این در مورد استخدام بهترین افراد و آموزش خوب آنها است.

CPAJ:

چه توصیه ای به دانشجویان می کنید؟

توصیه به دانشجویان برای حسابرسی

مارتینلی:

ما هنوز در اوایل دانشگاه ها هستیم که برنامه درسی اختصاصی برای حسابرسان داخلی داریم. حتی اگر به دانشگاهی بروید که برنامه درسی حسابرسی داخلی اختصاصی نداشته باشد ، فکر می کنم یکی از کارهایی که من می کردم این بود که کلاس های حسابداری و امور مالی را میگذراندم. من فکر می کنم توانایی درک و ممیزی اطلاعات دیجیتال و درک فناوری یک ضرورت است. این امر دگرگون کننده خواهد بود و در حسابرسی داخلی تغییری نمایی در کارهایی که ما انجام می دهیم و نحوه انجام این کار را ارائه می دهیم.

وقتی دانشجویان دانشگاه های مختلف را راهنمایی می کنم ، همیشه از آنها سؤال می کنند ، “کلاس اضافی که من باید بروم چیست؟ آیا این یک کلاس مالی جدید است؟ آیا این به معنای زیر گروه است؟

دانشگاه ها برای توسعه مهارت های نرم شما لزوماً آموزش نمی بینند. برای اینکه یک حسابرس موثر باشید ، باید مهارت های نرم ، مهارت های مرتبط با تأثیرگذاری و مهارت های مرتبط با چالش مؤثر را داشته باشید. چالش اثربخش بخشی از مجموعه مهارت های اصلی هسته ای است که برای استقلال و هدفمند بودن لازم است. اینها انواع دوره ها و کارگاههای آموزشی است که اگر بخواهم وارد حسابداری و حسابرسی داخلی شوم ، می خواهم به آن توجه کنم.

اختلال فنی در دنیای حسابرسی

CPAJ:

چه نقشی در دنیای متغیر حسابرسان داخلی نقش خواهد داشت؟

مارتینلی:

من فکر می کنم بیشترین تأثیر مربوط به اختلالاتی است که به دلیل فناوری رخ داده است. اگر به آنچه اتفاق می افتد – با فضای ابری ، موبایل ، امنیت سایبری و داده ها – توجه کنید این موارد خطرات جدیدی در حال ظهور هستند که باید مورد بررسی قرار گیرند. آنها قبلاً هرگز حسابرسی نشده اند. آنها قبلاً در معرض خطر نبودند.

  کلاهبرداری در دنیای فناوریهای پیشرفته، امکانات (متاسفانه) بی پایان است

یکی از بزرگترین چالش ها: چگونه می توانید از این خطرات جدید و نوظهور استفاده کنید و به افراد آموزش دهید تا بتوانند در مورد آنها حسابرسی کنند؟ برخی از این کارها را می توانید با آموزش انجام دهید ، اما برخی دیگر سرزمین غیرقابل کنترل است. داده را بگیرید. چارچوب داده ها را چگونه حسابرسی می کنید؟ نحوه انتقال داده ها را چگونه حسابرسی می کنید؟

مزایا و چالش های حرفه حسابرسی

CPAJ:

برخی از فرصت های شغلی در ممیزی داخلی چیست؟

مارتینلی:

من فکر می کنم بهترین بخش کار به عنوان حسابرس داخلی در سنین بسیار جوان یا در اوایل کار شما این است که در معرض تمام عملیات ، کنترل ها و مناطقی قرار بگیرید که شرکت در اختیار شما قرار می دهد و این برای افراد واقعاً نادر است، تا مقدمات کار خود را انجام دهند. 

برای اینکه بتوانید طرف درآمدی ، سمت عملیاتی ، سمت ریسک ، سمت مشاغل و قرار گرفتن در معرض افراد بسیار سالخورده را ببینید ، فکر می کنم مهارت های شما را در سنین بسیار جوانی محدود می کند. این تجربه گسترده ای را به سازمان کلی می دهد. به همان اندازه ، همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم ، این یک زمینه آموزش است. و از آنجا می توانید در ممیزی داخلی شغلی داشته باشید و یا در نهایت می توانید به تجارت مشغول شوید. من فکر می کنم شما درک بسیار خوبی از خطرات و کنترلها ، مهارتهای ارتباط خوب و مهارتهای گزارشگری دارید.

CPAJ:

چگونه افراد مناسب را برای کار پیدا می کنید؟

مارتینلی:

به طور سنتی ، ما بیشترین استخدام خود را از موسسات حسابرسی خارجی انجام داده ایم ، 20 الی 30 شرکت های بزرگ که تمرکز خود را بر ممیزی مالی گذاشته اند. اکنون ما کارهای عملیاتی تر و با انطباق پذیری بیشتری انجام می دهیم. نتیجه گیری این است: “بنگرید ، نیاز عظیمی به افرادی که می توانند از داده ها استفاده کنند وجود دارد.”

ما مطمئناً همیشه استخدام می کنیم. ما با مراجعه به رویدادهای شبکه های مختلف ، جذب می شویم و سعی می کنیم بهترین افراد را مشخص کنیم. شرکت ها همچنین از نظر کارکنان با استعداد خود و برخورداری از آنها بسیار خوب عمل کرده اند ، هم از نظر محیط کار و هم در مورد نحوه جبران آن. و این یک چالش است.

CPAJ:

در مورد حفظ پرسنل چطور؟

مارتینلی:

به طور متوسط ​​، در سراسر حرفه حسابرسی داخلی ، حدود 15٪ نرخ گردش مالی دارید. خبر خوب این است که نیمی از آن افرادی هستند که به سازمانی که برای آن کار می کنند انتقال می یابند که این یک چیز خوب است. ادارات حسابرسی داخلی به مجاری برای یافتن کارمندان خوب تبدیل شده اند. اما ما هنوز باید آن 15٪ را جایگزین کنیم.

  برنامه حسابرسی

هماهنگی انتظارات ذینفعان

CPAJ:

انتظارات ذینفعان از ممیزی داخلی چگونه تغییر کرده است؟ چگونه می توان آن انتظارات را با تمرین منطبق کرد؟

مارتینلی:

به طور سنتی ، حسابرسان داخلی ریسک مالی ، ریسک انطباق و ریسک عملیاتی را مورد بررسی قرار می دادند. برخی از خطراتی که اکنون به دنبال آن هستیم ، بیشتر در مسیر فرآورده های جانبی ، خطرات استراتژیک ، خطرات فرهنگی ، خطرات زیست محیطی و خطرات اجتماعی است. چالشی که با آن روبرو هستیم این است: شما چطور آنها را حسابرسی می کنید؟ چگونه از آنها گزارش می کنید؟

اکنون ما به طور کلی به آن گزارشها نگاه می کنیم تا ببینیم که آیا ، به طور کلی ، نشانه ای از این نتایج وجود دارد که نشان می دهد ، در مجموع ، ریسک استراتژیک در حال افزایش است یا ریسک شهرت برای یک تجارت خاص در حال افزایش است. این منطقه ای است که ما در حال گسترش کارهایی هستیم که انجام می دهیم. هنوز آبهای آزمایش نشده ای است واقعاً ، آنچه که هیئت مدیره و آن دسته از سهامداران و تنظیم کننده ها به دنبال ما هستند ، این است که نظرات بیشتری را در مورد آنچه می بینیم ارائه دهد.

CPAJ:

آیا گزارش تحویل ، گزارش نهایی تغییر کرده است؟

مارتینلی:

به طور سنتی ، ما گزارش های حسابرسی 15 صفحه ای را صادر کرده ایم ، خواه آن ها بر روی کاغذ باشد یا الکترونیکی. آیا می توانیم انتظار داشته باشیم که امروز کسی در آیفون یا آیپد گزارش 15 صفحه ای را بخواند؟ ما باید بتوانیم تفکر خود را تطبیق داده و متحول کنیم. یکی از مواردی که اکنون از خودمان می پرسیم این است: چگونه یافته های حسابرسی خود را به دست می آوریم و آنها را بصورت الکترونیکی به صورت مختصر ارتباط برقرار می کنیم که پیامی را که می خواهیم بتوانیم انتقال دهیم ، در عین حال قادر است سطح جزئیاتی را که می خواهیم ارائه دهیم. ؟

CPAJ:

چه توصیه نهایی را به حسابرسان داخلی آینده می دهید؟

مارتینلی:

تعداد حرفه های بسیار کمی وجود دارد که به شما این فرصت را می دهد تا مسیرهای شغلی مختلف و بسیاری از صنایع مختلف را ببینید. من آن را به افرادی که شغل خود را شروع می کنند بسیار توصیه می کنم.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پاسخی بگذارید

بستن منو