5 تا از مهمترین گزارشهای حسابداری برای کسب و کارهای کوچک

5 تا از مهمترین گزارشهای حسابداری برای کسب و کارهای کوچک
The 5 Most Important Accounts for Small Businesses

وقتی صحبت از حسابداری مشاغل کوچک است ، بیشتر مردم می دانند که مهم است که سوابق خود را برای مالیات به روز کنید. با این حال ، مزایای بسیاری  از حسابداری مشاغل کوچک وجود دارد  که می توانید از آنها برای رشد ، بهبود و گسترش تجارت خود استفاده کنید. در اینجا مهمترین گزارشهای حسابداری برای تجارت کوچک شما آورده شده است که باید درباره آنها بدانید.

صورت سود و زیان / صورت سود

مهمترین گزارش برای هر مشاغل صورت سود و زیان است که به آن بیانیه درآمد و سود یا درآمد نیز گفته می شود . این گزارش به شما می گوید که یک تجارت چقدر پول می گیرد ، و همچنین خیلی بیشتر. یک عملیات حسابداری خوب شامل جزئیات مربوط به جایی است که شما خرج می کنید و پول شما از کجا می آید. به عنوان مثال ، می توانم به خلاصه ای از مقدار درآمد از نوشتن ، چقدر از تبلیغات ، چقدر برای سفرهای شغلی و چقدر هزینه های کامپیوتر و اینترنت می پردازم. هر یک از مشاغل برای دسته بندی درآمد و هزینه خود دارای حساب های متفاوتی است.

صاحبان مشاغل کوچک حداقل باید ماهانه به این گزارش نگاه کنند. همچنین خوب است که به روندها نگاه کنیم ، مقایسه نتایج فعلی با مدت مشابه سال قبل و مقایسه آخرین ماه با چند ماه گذشته. این گزارش باید به شما بگوید چه چیزی خوب کار می کند و چه چیزی نه، همچنین به شما کمک می کند تا روی سودآورترین بخش های تجارت تمرکز کنید. این دقیقاً همان روشی است که من از طریق تجارت مورد تجزیه و تحلیل قرار داده ام تا  به من کمک کند تا به درآمد 10000 دلار + در درآمد ماهانه برسم .

  از ارائه‌ی خدمات حرفه‌ای تا تبدیل شدن به یک نیروگاه فناوری

ترازنامه

ترازنامه از آنچه در یک بازه زمانی مشخص، بدهکار است ، به شما می دهد. برای مشاغل کوچک ، دارایی ها معمولاً مواردی مانند  حساب های بانکی ، حساب های دریافتنی و احتمالاً یک حساب سرمایه گذاری را شامل می شوند. ترازنامه همچنین ممکن است دارایی هایی مانند ملک ، رایانه ، تجهیزات و سایر دارایی های فیزیکی و نامشهود قابل فروش را شامل شود. بدهیها معمولاً شامل مواردی مانند کارتهای اعتباری ، وامهای تجاری و هر چیز دیگری هستند که کسب و کار شما مدیون است.

معادله حسابداری براساس ترازنامه است. این به ما می گوید که دارایی به علاوه بدهی برابر است با حقوق صاحبان سهام. تفاوت در آنچه شما دارید و آنچه بدهکار هستید که باید از نظر ایده آل یک عدد مثبت باشد و با گذشت زمان رشد کند.

هنگام بررسی ترازنامه ، به دارایی های کوتاه مدت در مقابل بدهی های کوتاه مدت نیز توجه کنید. اگر به زودی بدهی های خود را پرداخت کرده اید ، بدون توجه به اینکه دارایی های شما غیرقانونی است ، نمی خواهید از پول نقد خارج شوید.

حساب های قدیمی دریافتنی

شما به طور رایگان کار نمی کنید ، و تجارت شما خیریه نیست. انجام کار و ارسال فاکتور فقط بخشی از نبرد است. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که این  پرداخت ها  وصول می شوند. گزارش سالخوردگی حساب های دریافتنی شما (A / R) به شما می گوید چقدر خوب از طرف مجموعه کار می کنید. به دنبال مشتریانی باشید که دائماً دیر می شوند ، معمولاً به موقع پرداخت می کنند و اخیراً شروع به پرداخت دیرهنگام کرده اند و مانده های دیرهنگام را از هر مشتری رشد می کنند.

  چگونه استانداردهای حسابداری مانند فورد در مقابل فراری است

من وقتی صحبت از مجموعه ها می شود بسیار خوش شانس بوده ام ، اما بخشی از آن انتخاب مشتری های مناسب برای کار با آنها است. شرکت های برجسته مانند دوی همیشه به سرعت پرداخت می کنند برخی از شرکتهای با ثبات ، با اعتماد به نفس کمتر و یا از لحاظ اقتصادی با فشار روبرو هستند ، احتمال دارد که در پرداخت صورتحساب ، تعویق داشته باشند.

درآمد مشتری

دقیقاً همانطور که باید توجه کنید که چه کسی به شما بدهکار است ، باید به دنبال این باشید که چه کسی بیشترین سود را به شما می دهد. درآمد شما توسط گزارش مشتری به شما می گوید که چه مقدار از هر مشتری در طی یک دوره زمانی ساخته اید. فریلنسرها و مشاغل خدماتی حرفه ای به شدت به تجارت مکرر در بسیاری از صنایع متکی هستند. ایجاد روابط خوب با مشتریهای با کیفیت می تواند به یک جریان سودآور ، قابل اعتماد و سالم تبدیل شود.

با این حال ، از اعتقاد بیش از حد به هر منبع درآمد، برحذر باشید. اگر درآمد بیش از حد از یک منبع بدست آید ، به آن “خطر تمرکز درآمد” گفته می شود. اگر آن یک مشتری از بین برود، کل کسب و کار شما را خراب می کند ، لازم است که متناسب با مشاغل خود از مشتریان متفاوتی درآمد داشته باشید. قرار دادن تخم مرغ بیش از حد در یک سبد  فقط ممکن است شرکت شما را ورشکسته کند .

حساب های قدیمی قابل پرداخت

احتمالاً اگر شرکتی خیلی دیر به دیر مطالبات شما را پرداخت کند ، آن را دوست ندارید. فروشندگان خود را به نفع خود انتخاب کنید و به موقع به آنها را نیز پرداخت کنید. گزارش قدیمی A / P شما به شما می گوید که به چه کسی بدهکار هستید و چقدر. تا زمانی که حسابهای شما به روز شوند ، می توانید به راحتی پیدا کنید و میفهمید به چه کسی باید پرداخت کنید تا تاریخ های مقرر را از دست ندهید.

  جایی که پول است! ثروت و خطرات آن

پرداخت دیرهنگام می تواند روابط را سست کند و ممکن است منجر به تاخیر در هزینه ها شود. فقط به موقع پرداخت کنید. حتی ممکن است از بعضی از فروشندگان تخفیف پرداخت زودهنگام بگیرید. این یک برد بزرگ است!

(توسط اریک روزنبرگ)

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پاسخی بگذارید

بستن منو