10 ریسک بزرگ رهبران تجارت در سال 2020

10 ریسک بزرگ رهبران تجارت در سال 2020

براساس گزارش اخیر ، رهبران تجارت با عدم اطمینان اقتصادی مداوم و تغییرات نظارتی ناشناخته در آینده ، همراه با حسابداری و تغییرات مالیاتی ، روبرو خواهند شد که می تواند بر توانایی آنها برای رقابت موثر و دستیابی به اهداف مالی خود در سالهای 2020 و بعد از آن تأثیر بگذارد.

این گزارش ، از طرف پروتوییتی و دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی ، بر اساس بررسی سالانه بیش از 1000 عضو هیئت مدیره و مدیران C-suite از سازمانهایی در صنایع مختلف در سراسر جهان ، 10 خطر ابتدایی رهبران تجارت را مشخص کرده است.

جیم دلوآچ ، مدیر عامل شرکت پروتوییتی که همکار این گزارش است ( دوم از سمت راست در عکس)، گفت: “امروز که به گزارشگری مالیاتی و مالیات نگاه می کنید ، در نهایت استفاده از اصول حسابداری و استانداردهای گزارشگری و الزامات مالیاتی برمی گردد به آنچه بر کسب و کار تأثیر می گذارد.”. “یافته های ما از آنجا که مربوط به دیدگاه CFO است ، برخی راه حل هایی را برای مطالعه ما ارائه می دهد زیرا این امر مربوط به حسابداری ، حسابرسی و مالیات است.”

10 ریسک بزرگ 2020 از نظر کارشناسان

از پاسخ دهندگان نظرسنجی خواسته شد، 30 خطرات کلان اقتصادی ، استراتژیک و عملیاتی را ارزیابی کنند. از بین آنها ، 10 ریسک برتر شناسایی شده به شرح زیر بود:

1. تغییرات نظارتی و بررسی دقیق ممکن است بر تاب آوری عملیاتی و تولید و تحویل محصولات و خدمات تأثیر بگذارد.

2. شرایط اقتصادی ممکن است فرصت های رشد را به میزان قابل توجهی محدود کند.

  نقش حسابرسان و ارزیابان مستقل

3. چالش های پی در پی و توانایی جذب و حفظ استعداد برتر ممکن است دشوارتر باشد.

4. انعطاف پذیری عملیاتی محدود زیرساخت های فناوری اطلاعات و قابلیت های دیجیتال ممکن است توانایی سازمان در رقابت با بازیکنان “متولد دیجیتال” را محدود کند.

5- مقاومت در برابر تغییر ممکن است چابکی سازمانی را محدود کند.

6. آمادگی برای مدیریت تهدیدات سایبری ممکن است ناکافی باشد.

7. تضمین امنیت حریم خصوصی / هویت و امنیت اطلاعات / حفاظت از سیستم ممکن است چالش برانگیز باشد.

8- فرهنگ شرکت ممکن است توانایی شناسایی به موقع و تشدید مسائل ریسک را نداشته باشد.

9. حفظ وفاداری و حفظ مشتری ممکن است به طور فزاینده ای دشوار باشد.

10. اتخاذ فن آوری های دارای قابلیت هوش مصنوعی ممکن است مهارت های جدیدی را داشته باشد که در حد کمبود باشد یا نیاز به کارآیی / بازپرداخت قابل توجهی از کارمندان موجود دارد.

تغییرات خطرات نسبت به سال های قبل

بسیاری از خطرات با یافته های سالهای گذشته در مورد بررسی سالانه مطابقت دارد ، از جمله نگرانی های مربوط به تنظیم مقررات ، تهدیدهای سایبری ، انعطاف پذیری عملیاتی ، مدیریت حریم خصوصی و امنیت اطلاعات. اما نتایج امسال حاکی از تشدید اضطراب مربوط به کلیت مسائل اقتصادی در بازارهای داخلی و بین المللی است ، از صعود شماره 11 در سال گذشته به نگرانی خطر شماره 2 برای سال 2020.

در میان CFO ها که مورد بررسی قرار گرفتند ، نگرانی اصلی این بود که شرایط اقتصادی در بازارهایی که شرکت آنها در حال حاضر در خدمتشان است می تواند فرصت های رشد را برای سازمان خود به میزان قابل توجهی محدود کند. DeLoach گفت: “شما می توانید جهش قابل توجهی در ریسک اقتصاد کلان از دو سال قبل مشاهده کنید.” 

  3 قانون طلایی حسابداری

نگرانی های اقتصادی از نگاه حسابداری و گزارشگری مالی

“نگرانی های اقتصادی از منظر حسابداری و گزارشگری مالی چیست؟ این ارزیابی ها ، ذخایر ، برآوردهای احتمالی را تحت تأثیر قرار می دهد و کل فرایند حسابرسی را دشوار می کند. 

اگر ابهامات اقتصادی وجود دارد که به طور بالقوه می تواند بر قیمت گذاری تأثیر بگذارد و سایر عوامل کلیدی که در تعیین ذخایر مختلف در ترازنامه تأثیر می گذارد ، این امر باعث می شود که قضاوت حسابرس بسیار دشوارتر شود و این امر می تواند منجر به ممیزی های مهم حسابرسی شود. من حدود هشت یا نه سال شریک حسابرسی بودم.

دومین ریسک بالاتر از موارد ذکر شده توسط CFO ، افزایش احتمالی تغییرات نظارتی و بررسی بود. دلوآچ گفت: “اگر به انتخابات ریاست جمهوری فعلی نگاه کنید و اگر دولت فعلی جایگزین شود ، لازم نیست بیش از حد یک پیش بینی کننده سیاسی باشید تا تصدیق کنید که فریادی برای افزایش مالیات وجود خواهد داشت.” “این قطعاً می تواند بر طرف مالیات بر آن تأثیر بگذارد ، و طرف نظارتی به طور بالقوه می تواند بر مدل تجاری تأثیر بگذارد.”

ریسک شماره 3 که توسط CFO ها ذکر شد ، مقاومت در برابر تغییر بود ، در حالی که چهارم توانایی جذب و حفظ استعداد برتر بود. دلوآچ گفت: “ما عملکرد مالی را تحت فشار قرار داده ایم.” “در خیابان ها فقط استعداد کافی وجود ندارد. پیدا کردن افراد مورد نیاز برای عملکرد مالی کار سختی است. اگر عملکرد مالی مانند نقص عمده حسابداری یا موارد خاصی از منظر آشتی خارج شود ، تحت فشار قرار می گیرد ، در منابع مورد نیاز منابع افزایش می یابد. غیر معمول نیست. شما نهادهای کافی در عملکرد مالی ندارید. “

  مالیات نقل و انتقال املاک

ریسک سایبر

او تعداد بیشتری CFO را به عنوان مدل نیروی کار جذاب می داند که می توانند برخی از وظایف مربوط به کارگران انعطاف پذیر موقت در اقتصاد حراجی را برآورده کنند تا بتوانند سنبله های تقاضا برای پردازش اطلاعات را برآورده کنند. پنجمین ریسکی که توسط CFO ها به آن اشاره شده است مربوط به توانایی مدیریت سایبر است

دلوآچ گفت: “نگرانی های مربوط به سایبر طی سالهای قبل افزایش یافته است.”

یکی از خطرات برجسته در این نظرسنجی تغییرات آب و هوا است ، اما DeLoach معتقد است که رهبران تجارت می دانند که این یک خطر طولانی مدت است.

وی گفت: “تجربه من با مشتریان در صنعت سوخت های فسیلی این است که اگر از آنها بخواهید ریسک را در طول سال آینده ارزیابی کنند ، اگر یک افق یک ساله داشته باشید ، تعداد بسیار کمی در صدر قرار خواهد گرفت.” برای بررسی بیش از 10 سال ، خطر آب و هوا بالا می رود. “

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پاسخی بگذارید

بستن منو