تعادل میان نیروی انسانی و فناوری، مرتفع کننده‌ی نیازهای حرفه‌ی حسابداری

تعادل میان نیروی انسانی و فناوری، مرتفع کننده‌ی نیازهای حرفه‌ی حسابداری

پیشرفت فناوری در حال بازنویسی قوانین مربوط به نحوه‌ی انجام تجارت در تمام صنایع است. به ویژه، کلمات کلیدی یادگیری ماشین و هوش مصنوعی جنجال زیادی در حرفه‌ی حسابداری ایجاد کرده است.

پیش بینی‌های مختلف از منابع متفاوت (مانند مک کینزی) نشان می‌دهد تا سال 2030 حدود 800 میلیون شغل در سراسر جهان به دلیل اتوماسیون از دست می‌روند.

مطالعه‌ی مک کینزی اشاره می‌کند که رشته‌ی حسابداری، به طور ویژه آسیب پذیر ایست، زیرا جمع آوری و پردازش داده‌ها کارهایی هستند که توسط ماشین‌ها بهتر و کارآمد تر انجام می‌شوند. در حالی که برای برقراری تعادل بین اتخاذ فناوری‌های جدید و حفظ تمرکز انسانی باید راهی وجود داشته باشد، تا حسابداران و دفتر داران همگام با این تغییرات حرکت کنند.

آن ها باید کشف کنند که چگونه می‌توان به موفقیت بلند مدت دست یافت و فناوری را به عنوان یک نیرویی که می‌تواند بر کل جامعه در مقیاس جهانی تاثیر بگذارد، به خدمت گرفت.

حرفه‌ی حسابداری را انسان محور نگه داریم

حرفه‌ی حسابداری را انسان محور نگه داریم

حرفه‌‌ی حسابداری فقط مربوط به جمع آوری و پردازش داده‌ها نیست، بلکه برای پشتیبانی از مشتری‌ها و کسب و کارهای کوچکی است که هر روز به آن مراجعه می‌کنند.

بنابراین، در حالی که فناوری به طور خودکار، وظایف حسابداران، شرکت حسابداری و دفتر داران را انجام می‌دهد، این امکان را فراهم می‌آورد تا بیش تر به ارائه‌ی راهنمایی و مشاوره و راه حل‌های سفارشی تمرکز کنند و ارائه‌ی بینش غنی و قادر ساختن مشتریان به درک اطلاعات مالی، و توانایی ارائه‌ی راه حل‌هایی که تنها انسان‌ها قادر به فراهم کردن آن‌ها هستند، سبب می‌شود تا آن‌ها یکی از معتبرترین منابع مشاوره در زمینه‌ی تجارت باقی بمانند.

  خلاقیت در حسابرسی داخلی چالش جدید حرفه

در حقیقت، با وجود پیشرفت در هوش مصنوعی و فناوری، و انجام حسابداری به شکل خودکار، اکثریت قریب به اتفاق صاحبان کسب و کارهای کوچک (72درصد) به توصیه‌های انسانی حسابداران خود تکیه می‌کنند.

امروزه حسابداران و دفترداران خود را برای تغییر حرفه‌ی خود در موقعیتی اسای می‌یابند. اگر چنین طرز فکری را باور داشته باشید، خواهید دید که حسابدارن و دفترداران در معرض خطر نیستند و در عوض، در دوره‌ی طلایی جدید حسابداری قرار دارند.

حرکت به سوی خدمات مشاوره‌ای

حرکت به سوی خدمات مشاوره‌ای
حرکت به سوی خدمات مشاوره‌ای

در حرفه‌ی حسابداری، پیشرفت در هوض مصنوعی، یادگیری ماشین و اتوماسیون می‌تواند برای حسابداران و دفترداران، مشتریان کسب و کارهای کوچک و در شکل وسیع تر برای اقتصاد، به یک منبع با ارزش تبدیل شوند. با این وجود، راه دیگری وجود دارد که این پیشرفت‌ها بر حرفه‌ تاثیر می‌گذارد و حسابداران و دفترداران را تا سطح مشاوران مورد اعتماد کسب و کارهای تجاری بالا می‌برد.

فناوری در حال ایجاد تحول مثبت در روش‌های حسابداری است که حسابداران و موسسات ارائه دهنده‌ی خدمات حسابداری را قادر می‌سازد تا فراتر از کارهای مربوط به رعایت، همچون تشکیل پرونده‌های مالیاتی پیش روند و به ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای پیچیده‌تر بپردازند. حسابداران و دفترداران برای تحقق روش‌های خود با استفاده از فناوری، موقعیت خوبی برای رشد تجارب خود دارند.

لازم به ذکر است، موسساتی که خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهند 67 درصد بیش تر از موسساتی که خدمات رعایت ارائه می‌دهند، کسب درآمد می‌کنند. این تغییر در محیط کار به حسابداران و دفترداران کمک می‌کند تا به عنوان مشاوران مشاغل خدمت کنند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا همگام با فناوری حرکن کنند و در نهایت متوجه پتانسیل‌های خود شوند.

  دورکاری در حسابداری

در زمان رونق فناوری، کسب و کارهای کوچک به سوی حسابداران و دفترداران می‌ایند تا یاد بگیرند که چگونه تجارت خود را تحقق بخشند و به نیازهای عصر جدید پاسخ بدهند.

به خاطر داشته باشید، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین اصل نیستند بلکه نیروی انسانی شالوده‌ی کار است.

کار یک حسابدار و دفتردار خیلی بیش تر از جمع آوری و پردازش داده‌ها است و کارهایی وجود دارند که ماشین‌ها به جای انسان‌ها قادر به انجام آن‌ها نخواهند بود. حسابداران و دفترداران برای مشتریان و کسب و کارهای مورد پشتیبانی آن‌ها حیاتی خواهند ماند زیرا بینش، اعتماد و تعاملات مفهومی که ارائه‌ می‌دهند باعث موفقیت کسب و کار تجاری در بلند مدت خواهد شد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پاسخی بگذارید

بستن منو