الزام صنعت حسابرسی به تکامل در زمینه‌های مختلف

الزام صنعت حسابرسی به تکامل در زمینه‌های مختلف
The need for the audit industry to evolve in many areas

موسسات حسابرسی در جست و جوی راه‌هایی برای بهبود کیفیت حسابرسی‌های خود هستند تا اعتماد بازار را به این صنعت بازگردانند.

موسسه حسابرسی و خدمات مشاوره‌ی مدیریت پرایس واترهاوس کوپرز پس از 8 ماه مطالعه، امیدوار است که نتایج این بررسی بسیاری از نگرانی‌های مربوط به صنعت حسابرسی را مرتفع سازد. طبق گزارش پرایس واترهاوس کوپرز، تنها کم تر از یک سوم از سرمایه گذاران معتقدند که حسابرسی برای پاسخگویی به نیازهای ذینفعان گسترده مانند کارکنان، مشتریان و تامین کنندگان موثر است.

این امر موجب تغییرات زیادی می‌شود که موسسات حسابرسی قصد دارند برای بازگرداندن اعتماد عمومی و برآورده کردن انتظارات عموم انجام دهند. پرایس واترهاوس کوپرز در مقاله‌ای تحت عنوان آینده‌ی حسابرسی، انواع دیدگاه‌ها در مورد چگونگی ارتقای حسابرسی، نظرات و دیدگاه‌های افراد و سازمان‌هایی که در اثربخشی حسابرسی نقش دارند، از جمله دانشگاهیان، سرمایه گذاران، اعضای کمیته‌های حسابرسی، مدیران مالی و سیاستمداران را جمع آوری کرده است.

هایمون هودسون، مدیر پرایس واترهاوس کوپرز بریتانیا در خصوص مطالعات انجام شده اذعان کرد، قصد ما از انجام این تحقیق، گسترش بحث و گوش فرادادن به طیف وسیعی از نظرات بوده است. یافته‌ها نشان می‌دهد که حسارسی قادر است از سطح پاسخگویی به نیازهای جامعه‌ی کسب و کار و سرمایه گذاران فراتر برود.

این موضوع ضرورت روزافزون تکامل حسابرسی را به منظور برآورده ساختن انتظارات ذینفعان و کمک به بازسازی اعتماد کسب و کارها و بازار سرمایه پر رنگ می‌کند. حسابرسی در دهه‌های گذشته سهم قابل توجهی را در سلامت اقتصادی بریتانیا به خود اختصاص داده است و ما می‌خواهیم این مشارکت در رشد مستمر تجارت، رونق اقتصادی و دستاوردهای قابل توجه نیز ادامه داشته باشد.

  آیا کارگزاران آینده آماده هستند؟

ذره بین صنعت حسابرسی

ذره بین صنعت حسابرسی
ذره بین صنعت حسابرسی

صنعت حسابرسی و به طور خاص چهار موسسه‌ی بزرگ حسابرسی جهان پس از وقوع تعداد قابل توجهی از شکست‌های کسب و کارهای تجاری بزرگ همچون کاریلین، فروشگاه زنجیره‌ای بی اچ اس و پاتیسیری والری به شدت زیر ذره بین قرار گرفت. به دلیل تضاد منافع میان خدمات حسابرسی و خدمات غیر حسابرسی، تقاضای تقسیم ارائه‌ی خدمات چهار موسسه‌ی بزرگ جهان مطرح شده است.

علی رغم وجود گزینه‌های متعدد، این موسسات به دنبال راه‌هایی برای حل مسائل در داخل خود هستند. هادسون بیان کرد، در پرایس واترهاوس کوپرز ما به شدت کار می‌کنیم تا از بهبود کیفیت حسابرسی‌های خود اطمینان حاصل نماییم و برنامه‌ی مناسبی را برای انجام اقدامات لام ترتیب دهیم. اما واضح است که بهبود کیفیت به تنهایی اعتماد به حسابرسی را بهبود نخواهد داد.

حسابرسی نیاز به تکامل دارد و بررسی اساسی‌تر از کل سیستم گزارشگری لازم است تا اطمینان حاصل شود که ذینفعان می‌توانند به اطلاعاتی که برای تصمیم‌گیری نیاز دارند، اعتماد کنند. بر همین اساس، پرایس واترهاوی کوپرز 12 راه‌کار زیر را برای تکامل حسابرسی مطرح نموده است.

12 نکته تکامل صنعت حسابرسی

1- شفافیت و مربوط بودن گزارشگری واحد تجاری را تقویت کنید

2- بهبود گزارشگری مالی و حسابرسی کنترل‌های داخلی واحد تجاری

3- ایجاد تعامل بهتر بین حرفه‌ی حسابرسی، مدیریت شرکت، سهامداران و سایر ذی نفعان

4- ایجاد یک واحد منسجم برای گزارشگری واحد تجاری می‌تواند بینش بیش‌تری نسبت به چشم اندازهای آتی آن واحد تجاری ایجاد نماید. شامل سناریوهایی که ممکن است در آن‌ها مدل کسب و کار تجاری با شکست مواجه شود.

  بدهکاری ها و بستانکاری ها در حسابداری

5- ایجاد بینش بیش‌تر درباره‌ی عدم اطمینان‌های با اهمیتی که واحد تجاری با آن‌ها روبروست

6- الام به اطمینان بخشی درباره‌ی انواع دیگر ریسک‌ها

7- نیاز به گسترش سطح گزارشگری و اطمینان بخشی با هدف پوشش دادن تفکر و عملکرد انتقادی

8- اطمینان بخشی بیش‌تر (بیش‌تر از حد مورد نیاز واحد تجاری)، بدون نیاز به گسترش سطح حسابرسی قانونی

9- ادامه‌ی روند توسعه و گسترش فناوری‌های جدید برای بهبود اثربخشی حسابرسی

10- ادامه‌ی سرمایه گذاری‌ها در بحث آموزش، فناوری و منابع انسانی مورد نیاز برای هدایت حسابرسی‌های با کیفیت پایدار

11- کمک به ذینفعان برای درک بهتر ریسک‌های ناشی از تقلب

12- تقویت فرهنگ به چالش کشیدن

نتیجه مطالعات صنعت حسابرسی

نتیجه مطالعات صنعت حسابرسی
نتیجه مطالعات صنعت حسابرسی

یافته‌های کلیدی این مطالعه که از طریق صحبت کردن با طیف گسترده‌ای از ذینفعان به دست آمده است، به شرح زیر است:

تنها 32درصد از سرمایه گذاران مورد مطالعه معتقد بودند که حسابرسی در پاسخگویی به نیازهای طیف گسترده‌ از ذینفعان مانند کارکنان، مشتریان و تامین کنندگان موثر است و 41درصد از سرمایه گذاران احساس می‌کنند، حسابرسی نیازهای آنان را براورده می‌کند. اکثریت سرمایه گذاران و کسب و کارها (به ترتیب 72درصد و 78درصد) به اطلاعات بیش‌تری درباره چشم انداز آینده‌ی شرکت و همچنین ریسک‌های آتی آن علاقه مند هستند و احساس می‌کنند این موضوع باید در تمرکز اصلی حسابرسی قانونی باشد.

همچنین آن‌ها معتقدند تقویت کیفیت گزارشگری و اطمینان بخشی درباره‌ی کنترل‌های داخلی شرکت در محدوده‌ی وظایف حسابرسی است و باید پشتیبانی گسترده‌ای از آن‌ها از سوی صنعت حسابرسی صورت گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پاسخی بگذارید

بستن منو