آنچه حسابرسان را نمی کشد ، آنها را قوی تر می کند

آنچه حسابرسان را نمی کشد ، آنها را قوی تر می کند

چیزی برای مخفی کردن وجود ندارد که فناوری برای ایجاد تغییرات عظیم در حسابرسی آماده است. سوال این است ، آیا این تغییرات مثبت یا منفی خواهند بود؟

برای ارزیابی وضعیت این حوزه ، حسابداری امروز میزگرد مجازی از متخصصان و دست اندرکاران تشکیل داد تا نظرات خود را در مورد مکانهایی که در آن ایستاده اند – و مکانهایی که در آن قرار دارند ، به اشتراک بگذارند. در ادامه میخوانیم که ، آنها تهدیدات علیه فرصتها را متعادل می کنند ، و آنچه را که حسابرسان برای استفاده بیشتر از دومی لازم دارند انجام دهند ، به اشتراک می گذارند.

آیا این فناوری ها تهدیدی برای حرفه حسابرسی محسوب می شود؟

مایک ییتس (مسئول شریک ، مرکز صلاحیت حسابرسی ، کرو): 

کاملاً اینگونه نیست. مدل های رایانه ای پیشرفته امروزه و همچنین در آینده استفاده می شوند. آنچه ما معتقدیم این است که این فناوری ها امروز پیچیده است، ولی فردا خیلی پیچیده به نظر نمی رسد. با این وجود ، سوالات حسابرسی مربوط به “آیا این مدل کار می کند و چگونه می دانیم کار می کند؟” وجود خواهد داشت. اینها همان سؤالات حسابرسی هستند که ما در سال 1980 و 2019 پاسخ دادیم. آیا حساب کردیم که چه اشتباهی پیش آمده است؟ مدلهای پیشرفته به احتمال زیاد به همه سؤالات پاسخ نمی دهند و بنابراین نیاز به رسیدگی به مواردی است که مدل نتوانسته است.

همچنین ، در تهیه چنین مدلهایی ، یک تیم متنوع (از جمله حسابرسان) جمع می شوند تا در برنامه نویسی چنین فناوری کمک کنند. احتمالاً بازار هرگز نمیتواند این سؤال را متوقف کند: چگونه می دانیم که صحیح است؟ تا زمانی که این یک سوال است ، حرفه حسابرسی زنده است.

كتی رو (مدیر حسابداری و مدیریت حسابرسی محصول ، مالیات و حسابداری Wolters Kluwer North America): 

همه ما آماری مثل این شنیده ایم: “تا سال 2020 ، AI 1.8 میلیون شغل از بین خواهد برد ، اما 2.3 میلیون شغل جدید نیز ایجاد خواهد كرد. ، “بنابراین ، چالش بزرگ برای حرفه حسابرسی ، به حداقل رساندن تأثیر زیان ها و استفاده از فرصت برای سود است. دانش بنیادی حسابداری و حسابرسی تا حد زیادی یکسان خواهد بود ، اما به مهارت های جدیدی نیاز دارد تا در سه ستون اصلی کارآیی ، کیفیت و از همه مهمتر ارزش، بتوان مانور داشت. حرفه حسابرسی باید این تغییر را در آغوش بگیرد تا همچنان به عنوان مشاور معتبر ذینفعان که برای تصمیم گیریهای کلیدی به حسابهای مالی حسابرسی شده تکیه می کنند ، همچنان به عنوان مشاور معتمد ذینفع باقی بماند.

آلن اندرسون (رئیس جمهور و بنیانگذار ، پاسخگویی پلاس): 

بله و خیر. من معتقدم که شرکتهایی که فناوری را درگیر نمی کنند ، سرانجام از کار خود خارج می شوند. اما بنگاه هایی که فناوری ها را در آغوش میگیرند رونق خواهند گرفت. بسیاری از این فناوری ها، همه داده ها را سریعتر جستجو می کنند بدون اینکه چیزی از بین بروند زیرا این فناوری هنگام مشاهده حجم داده خسته نمی شود. فناوری اعمال فشار مهارت حسابرس را بالا می برد و به آنها اجازه می دهد تا برای حضور در یک دنیای مطمئن و مداوم ، آمادگی بهتری داشته باشند.

  اصول اداره موسسات حسابرسی به شکل هوشمندانه تر

سوزان کوفی (معاون رئيس جمهور اجرایی – تمرین عمومی ، AICPA): 

من در واقع آنها را فرصتی بزرگ می بینم! این فناوری ها ممیزی را کاهش نمی دهند بلکه قدرت را تقویت می کنند. این حرفه نشان می دهد که مشغول درک و کاربرد نوآوری های جدید است. و فکر می کنم زمینه های اطمینان کاملی را شاهد هستیم که با اجرای گسترده تر این فناوری ها باز می شوند. با این وجود ، تغییرات در حال آمدن هستند و CPA ها باید برای انطباق با آنها آماده شوند.

کارن لارسن (شریک ، گروه تمرین حرفه ای ، بیکر تیلی): 

فناوری فرصتی برای حرفه ما است نه تهدید. حرفه حسابرسی ما بر پایه اعتماد و اطمینان ساخته شده است. این فناوری فقط آنچه را که ما به عنوان یک حرفه و به عنوان حسابرس می توانیم به مردم و مشتری هایمان برسانیم ، تقویت خواهد کرد. این فرصتی برای ما است که بتوانیم حرفه خود را متحول کنیم ، بینش ارزشمندتری را به مشتریان خود ارائه دهیم و متخصصان جوان ما را با کارهای خلاقانه و چالش برانگیز درگیر کنیم. فناوری هنوز باید ممیزی شود ، الگوریتم ها باید مورد بررسی قرار گیرند و ورودی داده ها باید کنترل داخلی داشته باشد تا از داده های مورد استفاده صحت داشته باشد. حسابرسی از بین نمی رود ، اما همچنان به تکامل خود ادامه می دهد.

پیتر اسكاوووزو (مدیر ارشد اطلاعات و دیجیتال ماركوم): 

برای سازمان هایی كه تهیه شده اند ، معتقد هستم كه این فناوری ها تأثیر منفی نخواهند داشت. من برعکس معتقدم به هر کسی که معتقد است بهترین روزهای خدمات رعایت قبل از زمان ماست ، می گویم که این فناوری اگر به درستی اعمال شود ، می تواند یک مزیت باشد. فن آوری های جدید خدمات سازگاری را با کارآمدتر و با ارزش تر برای مشتریانی که سرویس دهی می کنند ، هدایت می کنند. این امر به صنعت اجازه خواهد داد كه خدمات انطباق را برای مدتی پایدار و طولانی كند.

گلدان واقعی طلا اما در دو مسیر قرار دارد. اول ، گسترش خدمات حسابداری به یک ظرفیت مشاوره ای بسیار بیشتر ، شرکت های حسابداری را به نقش مشاور قابل اعتماد که سالها در صنعت بر عهده داشته است ، عمیق تر می کند. 

شرکت ها می توانند به طور چشمگیری به مشتریان ما در تحول و بینش دیجیتال کمک کنند و به آنها کمک کنند تا واقعاً تجارت و توسعه خود را گسترش دهند. 

ثانیا ، در حالی که این فناوری ها در حال تغییر جهان هستند ، آنها فراتر از خطرات سنتی کلاهبرداری و عدم سوءاستفاده از حساب ، خطری را وارد می کنند. این فناوری ها به سیستم های اصلی که مدیران از آنها برای تصمیم گیری های تجاری برای آینده استفاده می کنند ، بافته می شوند. 

مدیران بر اساس هسته اعتماد به نفس تصمیم گیری های تأثیرگذاری مالی را شروع می کنند. آنها حساب کاربری قابل پرداخت توسط PD دارند. آنها دارای تجزیه و تحلیل داده هایی هستند که بینش کسب و کار الگوریتمی در مورد نحوه تصمیم گیری در مورد شماره آنها ارائه می دهند. 

به ناچار ، افراد روش هایی برای ترساندن موتور AI با تعصب ، درج فرمانی برای هدایت ربات برای تغییر روند آن یا کمی تغییر الگوریتم برای یافتن نتایج مختلف پیدا می کنند. سپس سطح حسابرسی کاملاً جدیدی را شاهد خواهیم بود.

  به دنبال عقل در دنیای وارونه هستید

حسابرسی فناوری ، ممیزی هوش مصنوعی ، ممیزی الگوریتمی. و چه کسی بهتر است که دنیا نسبت به مشاوران مورد اعتماد خود ، حسابدار و حسابرس ، به این امر متوسل شود؟ حسابرسی فناوری ، ممیزی هوش مصنوعی ، ممیزی الگوریتمی. و چه کسی بهتر است که دنیا نسبت به مشاوران مورد اعتماد خود ، حسابدار و حسابرس ، به این امر متوسل شود؟

حسابداران برای استفاده بیشتر از این فناوریهای جدید حسابرسی چه کاری باید انجام دهند؟

حسابداران برای استفاده بیشتر از فناوری چه باید بکنند؟

کافی است: حداقل ، CPA ها باید درک اساسی از این فناوری ها داشته باشند. این یک نقطه شروع است. ما رهبری فکری، ابزارهای یادگیری و راهنمایی در بسیاری از این مباحث را برای کمک به این هدف ایجاد کرده ایم. 

ما همچنین در حال تهیه یك راه حل حسابرسی پویا برای حمایت از كل حرفه هستیم زیرا این فن آوری ها را برای ممیزی صورت های مالی به كار می برد و ابزار OnPoint PCR ما كه سال گذشته به بازار عرضه شد ، می تواند به شركتهایی كه خدمات آماده سازی ، تدوین و بررسی را یاری می كنند كمك كند.

Rowe: حسابداران ابتدا باید یک تغییر ذهنیت را در خود ایجاد کند. آنها باید کارهایی متفاوت از قبل انجام دهند تا کارآیی های خود را هدایت کنند ، بلکه بهتر به مشتری خود خدمت کنند. 

این تغییر به حسابدار نیاز دارد تا با هدف شروع كوچك ، برنامه ای را ایجاد كند. مرحله اول این طرح ، برای به دست آوردن بیشترین استفاده از فن آوری ها ، دستیابی به داده های مشتری است – داده ها پیش نیاز برای استفاده از هر یک از این فناوری های پیشرفته برای پشتیبانی از ممیزی داده محور است. 

داده ها را می توان به چند روش بدست آورد – گزارش ها را می توان از مشتری درخواست کرد یا برای گرفتن اطلاعات مورد نیاز می توان ارتباط مستقیمی با سیستم حسابداری مشتری برقرار کرد. برای کمک به تسهیل این درخواست داده به صورت ایمن و به موقع، حسابدار باید در نظر بگیرد که چگونه آنها می توانند همکاری مشتری را مستقیماً درگیر ممیزی خود کنند.

Yates: کلمه کلیدی متنوع است. تیم حسابرسی آینده تیمی نیست که به نظر من برسد. این یک تیم از متخصصان است که با هم کار می کنند تا اطلاعاتی را که توسط مدل های رایانه ای پیچیده جدا شده است را به دست آورد و تعیین کند که آیا مدیریت اطلاعات را به طور مناسب ضبط و فاش کرده است یا خیر. 

مدیریت همچنین مدل های پیچیده رایانه ای را به عنوان بخشی از محیط کنترل آنها در آغوش می گیرد. این بدان معنی است که مدیریت شرکت ها نیز باید متنوع باشند و آنها در حال ساختن مدل هایی هستند که حسابرسان به عنوان بخشی از ممیزی ها نیاز به آزمایش / اعتبار سنجی دارند. به یاد داشته باشید ، مدل های پیشرفته می توانند یک سرمایه بزرگ در محیط گزارشگری مالی باشند اما اگر ناقص باشند ، ممکن است کنترل ها و گزارشگری مالی متفاوت از این نباشد که اگر به کنترل دستی برگردیم.

  مدیریت ریسک در حسابداری

Scavuzzo: مهمترین و مهمتر از همه این مسئله است. همه حسابرسان – و برای همین موضوع ، همه متخصصان – باید دید بسیار پیشرفته‌تر و روشنفکرانه نسبت به حرفه خود داشته باشند. خود فناوری گرچه تا حدودی متراکم است اما چالشی نیست. 

این یک مسئله فرهنگی است و کالیبراسیون طرز تفکر افراد است. دیدگاه افراد باید از “سالها چنین بوده است” به سمت دیگری تغییر یابد که در یک ماه همه چیز میتواند تغییر کند. میزان تغییر در فناوری فراتر از توانایی ما برای ادامه کار است. 

اگر شما بر تغییر طبیعی بیزار باشید ، به خصوص در صنعت مانند حسابداری که به طور سنتی در برابر تغییر مقاومت کرده است ، توانایی شروع به استفاده و به کارگیری این فناوری بیشتر توسط بدهی عظیم فرهنگی و تکنولوژیکی سازمان متوقف خواهد شد. غلبه بر.

حسابداران باید فوراً فرهنگ تحول را در آغوش بگیرند و ترویج کنند. آنها باید تجزیه و تحلیل داده ها را در ساختار شیوه های خود و چگونگی مشاهده کار روزمره خود قرار دهند. حسابداران باید دانش خود را در مورد وضعیت فعلی و در حال تحولات ՀՀԿ ، AI ، ML ، blockchain و تجزیه و تحلیل داده ها در صنعت افزایش دهند. 

از همه مهمتر ، حسابداران و مؤسسات حسابداری باید فوراً برنامه ای را برای تهیه سازمان ، کارمندان ، داده های آنها ، نرم افزار و فرآیندهای خود برای روز AI (هوش مصنوعی) و ML تهیه کنند و برای مصرف آماده شوند. هنگامی که آن روز فرا رسید ، بنگاهی که آماده است قادر خواهد بود به سرعت پیش برود ، در حالی که بنگاهی که نیست ، غافل می شود و سال ها طول می کشد تا آنها بهبود یابند.

لارسن: اگرچه فناوری نقش مهمی در پیشرفت حسابرسی ایفا می کند ، اما داشتن حسابرسان با استعداد متعهد به کشف فرصت های نوآورانه به سود حرفه ما ، مشتریان و عموم مردم از اهمیت بالایی برخوردار هستند. 

ما به عنوان متخصصان فصلی ، می دانیم که در گذشته چه چیزی خوب عمل کرده است ، اما باید افراد را به صفوف خود اضافه کنیم که به ما کمک می کنند تا خلاق تر شویم و مجموعه های مهارت خود را گسترش دهیم. 

تمرکز روی مهارت های مشاوره و تحلیلی برای دور کردن توانایی های فنی استخدام کنندگان جدید بسیار مفید خواهد بود. حرفه ما باید استعدادهای تیمهای ما را ارتقا بخشد و مهارتهای جدیدی را درگیر کند ، در حالی که مهارتهای استخدام کنندگان ما را توسعه می دهد. پاکسازی ، تبدیل و الگوبرداری از داده ها نیز به عنوان یک نکته اصلی تأکید می شود زیرا حرفه ما پذیرای فناوری هایی است که بر تجزیه و تحلیل داده های حسابرسی متمرکز هستند.

اندرسون: فناوری را در همه سطوح در آغوش بگیرید و به اسفنج فناوری تبدیل شوید. هر هفته وقت خود را برای خواندن و آگاهی از پیشرفتهای فناوری در پیش بگیرید و به این مسئله توجه کنید که چگونه این پیشرفت ها می تواند بر حسابرسی تأثیر بگذارد یا تأثیر بگذارد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پاسخی بگذارید

بستن منو