رضایت شغلی کارکنان کدام یک از 4 موسسه ی بزرگ حسابرسی جهان بالاتر است؟

رضایت شغلی کارکنان کدام یک از 4 موسسه ی بزرگ حسابرسی جهان بالاتر است؟
رضایت شغلی کارکنان 4 موسسه ی بزرگ حسابرسی جهان

پرایس واترهاوس کوپرز رتبه ی برتر رضایت شغلی کارکنان موسسات حسابرسی را به خود اختصاص داده است. بر طبق آمارها حسابداران و حسابرسان شادترین و وفادارترین کارکنان در بریتانیا هستند.

بر اساس آخرین نظرسنجی ها، حرفه ی حسابداری با احراز شرایط لازم توسط 4 موسسه ی بزرگ جهان، در راس 30 کسب و کار برتر تجاری است که کارکنان در آن رضایت شغلی بالایی دارند. بر این اساس، پرایس واترهاوس کوپرز در رتبه ی نهم، دیلویت در رتبه ی چهاردهم، ارنست اند یانگ هجدهم و کی پی ام جی در جایگاه بیست و یکم قرار گرفته اند.

موسسه ی حسابرسی گرنت تورنتون نیز به عنوان یک موسسه ی حسابداری متوسط در جایگاه صد و ششم قرار دارد. پنج رتبه ی برتر این فهرست به ترتیب به شرکت های گوگل، ان اچ اس، اپل، آمازون و بی بی سی اختصاص دارد.

مطالعه ی حاضر از 16000 نفر از کارگران و کارکنان رتبه بندی شده از کارفرمای خود میزان صمیمیت کارکنان در محیط کار و این که آیا آن ها میخواهند شغل خود را تغییر دهند، صورت گرفته است. در این مطالعه، حرفه ی حسابرسی و حسابداری در صدر فهرست قرار گرفتند و پس از آن، حمل و نقل، خدمات حقوقی و قانونی، فناوری و سپس ساخت و ساز مهندسی قرار دارند.

کم ترین رضایت شغلی در بریتانیا

سه حرفه ای که با کم ترین رضایت شغلی همراه هستند عبارتند از، رسانه، تجارت الکترونیکی و کارشناسان لجستیک.

نیروی کار در بریتانیا به طور پیوسته در حال جایگزینی است و یک نفر از دو نفر بریتانیایی (54درصد) در صدد تغییر شغل خود در سال آینده هستند. زمانی که بیش از نیمی از نیروی کار به دنبال تغییر شغل در 12 ماه آینده هستند.

  دورکاری در حسابداری

به طور متوسط یک ساعت و نیم در روز غیر مولد هستند و این یعنی هر روز 195 میلیون پوند به اقتصاد بریتانیا هزینه تحمیل می شود.

مهم ترین دلایل کسانی که قصد تغییر شغل را دارند، به ترتیب پیشرفت حرفه ای (30درصد)، کسب آموزش حرفه ای و پیشرفت (32درصد) و در نهایت این احساس است که بعید به نظر می رسد نقش ها و مسئولیت های فعلی آن ها رشد کند (25درصد).

علی رغم عدم اطمینان اقتصادی، کارکنان بریتانیایی اعتماد به نفس دارند و مایلند کار را در جای دیگریجست و جو کنند و شغل خود را تغییر دهند تا بتوانند آن چه را می خواهند از کارفرما دریافت نمایند. برای کارفرمایان که روی حفظ کارکنان تمرکز دارند، مشخص است که پول عامل اصلی رضایت شغلی نیست.

در عوض، تعادل میان کار و زندگی، احساس ارزش و داشتن فرصت برای پیشرفت، چیزی است که افراد را در یک کار نگه می دارد. این کارکنان شاد هستند که به کارفرما متعهد باقی می مانند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پاسخی بگذارید

بستن منو